BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nincs felvásárlója a Milton-részvényeknek

2001. december 10. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Milton Apartman Rt. (volt HB Westminster Rt.) november 7-én megkezdett, majd december 5-én folytatott rendkívüli közgyűlésének napirendjén a cég részvényeinek tőzsdei kivezetése szerepelt. A kiadott közlemény szerint erről végül mégsem dönthettek, mivel annak feltétele lett volna egy, a részvényekre vonatkozó vételi ajánlat. Erről pedig nem érkezett be a szükséges szándéknyilatkozat.
Mint a társaság vezérigazgatójától, Beck Györgytől megtudtuk, ezzel lekerült a napirendről a tőzsdei kivezetés, legalábbis neki jelenleg nincs tudomása vételi ajánlat megtételére irányuló befektetői szándékról. A cég öt nagyobb tulajdonosának egyike korábban hajlandónak mutatkozott erre, ám a tárgyalások végül megszakadtak. A nagyobb tulajdonosok kezében jelenleg már a részvények több mint 97 százaléka van, a maradék mintegy 50 kisbefektetőnél található. Így elvileg a tényleges közkézhányad felvásárlása minimális tőkével is lehetséges. A vételi ajánlat során azonban a társaság teljes részvénycsomagjára kell ajánlatot tenni, így elképzelhető, hogy a nagyobb tulajdonosok egymás között nem tudtak megegyezni (például köztük is lehetett olyan, aki el szerette volna adni a papírjait).
A Milton tervezett siófoki apartmanház-beruházásával kapcsolatban megtudtuk, hogy a cégnél továbbra is keresik hozzá az optimális finanszírozási megoldást, és reménykednek abban, hogy februárban megkezdődhet az építkezés.
E. J.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet