A Budapesti Értéktőzsde 200 ezer forintra büntette a Csepel Holding Rt.-t (korábbi nevén Garagent-Excel Rt.), amiért az nem jelentette be és indokolta meg a tavalyi nemzetközi és magyar szabvány szerinti mérlegek között tapasztalható jelentős különbséget. Az IAS szerinti mérlegben 507 millió forint nyereség, a magyar beszámolóban viszont már 686 milliós veszteség szerepelt, a különbséget a BÉT egyértelműen jelentősnek tekinti, amiről a tőzsdei szabályzatok szerint rendkívüli tájékoztatást kellett volna közzétenni.
A BÉT értelmezése szerint legalább az őszi rendkívüli közgyűlés előtt 30 nappal szükség lett volna a rendkívüli tájékoztatásra. A társaság a tőzsde felszólító levelének közzététele után sem pótolta a hiányosságot. Ráadásul szeptemberben egy másik tájékoztatási kötelezettség megszegése miatt a BÉT már megbüntette a céget. (A Csepel tulajdonosai szerepeltek azon cégek és személyek listáján is, amelyekre a PSZÁF a közelmúltban bírságot szabott ki tulajdoni részesedésük késedelmes vagy hibás közzétételével kapcsolatban.)
E. J.
