BUX 138403.54 0,57 %
OTP 44380 0,91 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az Egis kilencvenforintos osztalékot javasol

2001. december 9. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az Egis Gyógyszergyár Rt. január 11-én 14 órára hívta össze éves rendes közgyűlését. A korai időpont annak köszönhető, hogy a cég pénzügyi éve nem december 31-én, hanem szeptember 30-án zárul. Mivel az áttérés idén történt, a mostani közgyűlés elé valójában a 2001. év első 9 hónapjának számai kerülnek. A szokásos napirendi pontok, mint az éves beszámoló és a mérleg elfogadása mellett személyi kérdések is terítékre kerülnek. A társaság az idei tört üzleti évben 36,1 milliárdos árbevétel mellett 6,4 milliárd forint adózás előtti eredményt ért el. Az igazgatóság az ezer forint névértékű részvények után 90 forint kifizetését javasolja, ami időarányosan megfelel a tavalyi kifizetési aránynak.
(NAPI)

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet