A Rába Rt. december 1-jén értékesítette a Rába Kispesti Öntöde Kft. százszázalékos üzletrészét. A vevő a leányvállalat menedzsmentjéből alakult Fékög Vagyonkezelő Kft. A lépés a Rába Holding meghirdetett átalakításának része, amelynek keretében megszüntették a buszgyártást és a jövőben eladják a motorgyárat és a sárvári kandallóüzemet is. A kispesti öntöde a traktorgyártással együtt az egykori Hofherr, később Vörös Csillag Traktorgyár megszűnésével, a hetvenes években került át a Rábához. A traktorgyártást később Győrbe telepítették majd megszüntették, Kispesten csak az öntöde és egy megmunkálóüzem maradt. A leányvállalat tavaly 784 milliós mérlegfőösszeg mellett kétmilliárd forintot meghaladó árbevételt és 116 millió forint üzemi eredményt ért el, saját tőkéje 632 millió forint volt. Idén alacsonyabb árbevétel és nullszaldó körüli üzemi eredmény várható - mondta el a NAPI Gazdaság kérdésére Dusza András kommunikációs igazgató. A vételárat a Rába nem hozta nyilvánosságra, csupán annyit lehet tudni, hogy az öntöde eladásának nem lesz jelentős eredményhatása.
(NAPI)
