A Budapesti Értéktőzsde december 4-től, vagyis keddtől kezdődően három napra felfüggeszti a Graboplast-részvények tőzsdei kereskedését. A Grabo november 19-én kezdeményezte a BÉT döntését törzsrészvényeinek törléséről, miután az ABC Vagyonkezelő Rt. szeptember 18-án tett nyilvános vételi ajánlata eredményeképp megszerezte a társaság részvényeinek 90,73 százalékát. Az ABC november 15-én tett bejelentésével megkezdte a kiszorítást, amely szerint a kisrészvényesek kötelesek részvényeiket 1800 forint ellenében november 30-ig átadni az ajánlattevőnek. A Graboplast igazgatósága a vételi jog gyakorlásának zárónapját követően érvényteleníti a határidőben át nem adott részvényeket és egyszemélyes részvénytársasággá válik. A Grabo november 30-án nyújtotta be tájékoztatását a tőzsdéhez az érvénytelenítésről, ami szerint az érvénytelenítésről szóló igazgatósági határozat előreláthatólag december 5. vagy 6. napján születik meg, s az érvénytelenítés időpontja december 11. lesz. Mivel a tőzsdei kereskedés elszámolása nem biztosítható az érvénytelenítendő részvényekkel, a BÉT a háromnapos felfüggesztés mellett döntött.
(NAPI)
