A PSZÁF határozatban függesztette fel január 31-ig az Első Magyarországi Német Pénzpiaci Alap befektetési jegyeinek forgalmazását és az alapkezelő tevékenységét. Az indoklás szerint a cégnél nem adottak a szükséges személyi feltételek. Az alap saját tőkéje egyébként egy ideje folyamatosan csökkent, legutóbb már mínusz 7000 forint körül járt, vagyis a benne maradt minimális összeget is elvitték a felmerülő költségek. Így végső soron csak egy „alvó” alap felfüggesztéséről van szó.
Amint a Német Befektetési Rt.-nél megtudtuk, az alapot kezelő társaságot november 5-én eladták, így a megfelelő működési feltételek biztosításán már az új tulajdonosok fáradoznak. Az adásvételt bejelentették a felügyeletnek, a vevőkről annyit tudni, hogy két hazai jogi személyről van szó. A személyi kérdések megoldásán kívül a vevőknek új forgalmazót is kell találniuk az esetleg életre kelteni kívánt alap jegyeinek forgalmazásához, mivel a Német Befektetési Rt. ezt a tevékenységét nem folytatja.
A brókercégnél - amely korábban bejelentette, hogy befektetési vállalkozási tevékenységével fel kíván hagyni - tovább folyik az ügyfelekkel történő elszámolás. A várakozások szerint ez jövő héten befejeződhet, utána a PSZÁF valószínűleg visszavonja majd a cég brókerjogosítványait. (A társaság tevékenységét időközben a PSZÁF egy vizsgálat nyomán fel is függesztette [NAPI Gazdaság, 2001. október 26., 13. oldal, október 29., 8. oldal.]) Hogy utána milyen tevékenységet folytat a megmaradó részvénytársaság, az majd a tulajdonosokon múlik - korábban felmerült a pénzügyi tanácsadóként való működés.
E. J.
