BUX 138308.85 0,5 %
OTP 44310 0,75 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Eladási hullám az amerikai makroadat nyomán

2001. november 27. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A BUX a nem túl drámai, 50-60 pontos esését az utolsó fél órában még hatvan ponttal toldotta meg. Bár az európai tőzsdék szinte egész nap mínuszban voltak, a jelet az eladásra nem ez, hanem az amerikai fogyasztói bizalmi index közzététele adta meg, amely a mélybe küldte a részvényárfolyamokat. A vezető papírok közül különösen az OTP esett nagyot, de a Mol is megsínylette a tegnapi napot. A forgalom meghaladta a hétmilliárd forintot.
A legnagyobb, csaknem hárommilliárdos forgalommal a Mol büszkélkedhetett, igaz, a nap folyamán az 5400 forintot is elérő árfolyam a nap végi eladások hatására 5250 forintra csúszott vissza. A Matáv szűk sávban ingadozott, a nyitó 955 forintról 942-re süllyedt az árfolyama. Napon belül több mint 500 forinttal zuhant az OTP, záróára már csak 15 800 forint volt. A Richter viszonylag kis, félszázalékos veszteséggel úszta meg a napot, az Egis pedig még emelkedni is tudott.
Jelentős forgalmat bonyolítottak le a Synergon részvényeivel, árfolyamuk ezúttal három százalékot esett. A Graphisoft napközben 1510 forinton is forgott, majd 1484-re csúszott vissza, ami másfél százalékos emelkedést jelent.
Szokatlanul nagy forgalmat mutatott a Globus kereskedése, a konzervipari részvény 2950 forinton is járt, majd a kétszázalékos emelkedést jelentő 2855 forinton végzett. Nem fogadta pozitívan a piac a Rába és a DaimlerChrysler bejelentését, az európai NATO-tenderekből várt meglehetősen komoly bevételkilátások ellenére a papír két százalékkal, 1615 forintra esett vissza.
(NAPI)

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet