BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A BÉT sikeresnek tartja a londoni road show-t

2001. november 21. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A napokban Londonban tartották a BÉT hagyományos road show-ját, amelyet újszerű megoldásként élőben közvetítettek a Bloomberg New York-i előadótermében is. Horváth Zsolt, a BÉT ügyvezető igazgatója sikeresnek értékelte a rendezvényt a pozitív visszajelzések alapján is, és azért is, mert Londonban a regisztrált résztvevők száma meghaladta a százat. A rendezvényen nagy számban képviseltették magukat a meghatározó befektetési bankokon, elemzőkön kívül a befektetési alapok, valamint a jelentős nemzetközi ügyfélkörrel rendelkező hazai tőzsdetagok közül a CA-IB, a CIB, a Concorde, az Erste, az ING és a Raiffeisen munkatársai is. A kibocsátók közül a Matáv, a Mol, az OTP, a Richter, a Pannonplast, a NABI és az FHB (Földhitel- és Jelzálogbank) képviselői tartottak előadást és a prezentációkon részt vettek a PM, az MNB, a Keler és a BÉT szakemberei is.
Mint az ügyvezető igazgató elmondta, a többi kibocsátó nem volt olyan pesszimista a BÉT jövőjével kapcsolatban, mint a NABI (NAPI Gazdaság, 2001. november 21., 11-12. oldal). Szerinte a BÉT helyzete jórészt a világszerte tapasztalható piaci viszonyoktól függ, például az USA-ban is drasztikusan visszaesett az új cégek tőzsdére vitele. A BÉT egyébként korábban meghirdetett stratégiájának megfelelően továbbra is igyekszik újabb tőzsdei kibocsátókat felkutatni, megnyerni. Van is 10-15 olyan társaság, amely figyelemmel kíséri a tőzsde helyzetét és foglalkozik a tőzsdére menetel gondolatával. A BÉT igyekszik segíteni ezeknek a cégeknek.
E. J.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet