BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tovább száguldott a Graphisoft

2001. november 20. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Tovább csökkent a forgalom a Budapesti Értéktőzsdén. A részvénypiac 3,8 milliárd forintos forgalma mellett a BUX 13 pontot emelkedett, vagyis visszatért a pénteki zárószintre. A vezető papírok közül ismét kissé emelkedett az OTP és a Richter, a Matáv jelentősebb erősödését a Mol visszaesése ellensúlyozta. Folytatódott a Graphisoft-rally, a szoftverfejlesztő részvénye csaknem 10 százalékkal zárt feljebb.
Megélénkült a kereslet tegnap a Matáv iránt, részvényei 1,5 százalékkal, 957 forintra erősödtek, 1,5 milliárd forintos forgalom mellett. Újabb hírek híján viszont visszaesett a Mol, a mélyponton 5045 forintért is megváltak az olajpapírtól, záróára 5100 lett - igaz, a 3600 forintos szeptemberi mélyponthoz képest ez figyelemre méltó emelkedés. Mérsékelten tovább emelkedett az OTP, a bankrészvény árfolyama immár tartósan a Richter fölé emelkedett, a gyógyszergyártót jó 700 forinttal alacsonyabban, 15 095 forinton vették, ami 0,5 százalékos erősödést takar.
A vegyipari részvények közül a spekulációérzékenyebb TVK több mint 3 százalékot esett, a BorsodChem viszont szolidan tovább emelkedett. Gyengén szerepeltek a gépipari papírok, kivéve a Mezőgépet. A NABI az újabb megrendelés elnyerése ellenére 1,8 százalékkal lett olcsóbb, hasonló mértékben süllyedt a Rába árfolyama is.
Háromszázmilliót meghaladó forgalom mellett tovább szárnyalt a Graphisoft. A papírok 1550 forintig futottak fel, de a záró 1483 forintos árfolyam is több mint 9 százalékos emelkedést jelent. Ugyancsak jól szerepelt az econet.hu, ezúttal 8,6 százalékos emelkedéssel 240 forintra ugrott fel, igaz, a néhány héttel ezelőtt tapasztalható nagy forgalom már a múlté. Visszaesett a Humet. A 3,8 százalékos veszteség pont eggyel több, mint a Phylaxia 2,8 százalékos értékvesztése. A Zalakerámia jegyzése is lefelé mozgott, 1650 forinton zárt a csempegyártó részvénye, közepesen alacsony forgalom mellett. Ennél nagyobb forgalma volt a Prímagáznak, ám a kezdetben még lelkes vásárlók 1330 forintos ár elérése után hagyták visszaesni a papírt, így a záróár már csak 1260 forint volt.
M. G.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet