BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Összeolvadnak egyes K&H-alapok

2001. november 19. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A K&H Alapkezelő - amely lényegében a korábbi ABN Amro és K&H alapkezelők közös utódja - benyújtotta a PSZÁF-hoz a két-két befektetési alapjának összevonásáról szóló kérelmet. A tervek szerint december 17-ével a K&H Kötvény Alap a K&H Aranykosár (volt ABN Amro Aranykosár) alapba, a K&H Cash Flow (volt ABN Amro Cash Flow) pedig a K&H Pénzpiaci Alapba olvadna be. A tranzakcióhoz még a PSZÁF engedélyére is szükség van. Az összeolvadás napja előtt egy nap technikai szünetet tartanak a forgalmazásban. A döntés fő indoka nyilván az, hogy a két bankcsoport összevonása során párhuzamos profilú alapok maradtak a bankfiókokban.
Amint az alapkezelőnél megtudtuk, az összeolvadásokat úgy tervezték meg, hogy a kisebb alapok olvadjanak bele a nagyobb alapokba. Nyitott kérdés még a K&H Részvény Alap sorsa, amelyről nem született döntés. Mivel nemrég a K&H Navigátor (volt ABN Amro Navigátor) a kelet-európai részvények felé is nyitott, elképzelhető, hogy a K&H Részvény megmarad tisztán hazai profilú részvényalapnak.
Valószínűleg csak igen kevés befektető kezében lehet a K&H Pénzpiaci, a K&H Kötvény vagy a K&H Aranykosár alapok jegyeinek kinyomtatott példánya. Nekik mindenesetre érdemes papírjaikat május elejéig benyújtani, azokat ugyanis bemutatóról felülbélyegzéssel névre szólóvá alakítják. Május után öt évig felvehető ugyan a jegyek ellenértéke, de tulajdonosaiknak már nem termelnek több hozamot.
E. J.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet