Az econet.hu Rt. a harmadik negyedévben újabb 32 millió forinttal növelte veszteségét, így az szeptember végére már meghaladta a 207 millió forintot. Ez azonban az előző két negyedév 106, illetve 70 millió forintos veszteségével összevetve jelentős javulást mutat. (A tavalyi adatokat nincs értelme az ideiekkel összehasonlítani, a társaság csak január elejétől működik ebben a formában.)
Az econet.hu árbevétele 78 millió forint volt a harmadik negyedévben, ami szintén ugrásszerű növekedés az előző két időszak 19, illetve 35 millió forintjával szemben. Az utolsó három hónapban tehát a cégnek közel másfélszer akkora volt a forgalma, mint az előző két negyedévben összesen. Elsősorban ez magyarázza a veszteség csökkenését is. A gyorsjelentés szerint a növekedés forrása az alaptevékenységből származó bevételek meredek emelkedése. Ennek egyre nagyobb része származik a társaság stratégiai termékének, a - webgyár névre keresztelt - tartalommenedzser (honlapkészítő) szoftverrendszernek az értékesítéséből, szemben az egyedi fejlesztésekkel.
A társaság költségeinek túlnyomó része továbbra is a bérekhez kapcsolódik, a harmadik negyedévben azonban itt is biztató csökkenés tapasztalható. A nagy eredményjavulás is magyarázhatná a részvény utóbbi hetekben felívelő árfolyamát, ám ennek mértéke - 160 forint közeléből 260 forint közelébe - mindenképpen meglepő. A korábbi részvénycsere során be nem cserélt, 84 millió forintnyi névértékű törzs- és 6 millió forintnyi kamatozó részvény sorsáról a jelentés szerint a cég igazgatósága határoz majd.
(NAPI)
