A PSZÁF ismét két brókercéget büntetett meg különböző szabálytalanságok alapján, az MKB Értékpapírnak 3 millió forintot, az Equilornak 1,5 milliót kell fizetnie. Az MKB Értékpapírral kapcsolatos határozatból hiányzik ugyan az indoklás, a különböző felszólításokból azonban kiderül, hogy ez a brókercég is beleesett abba a - több más cégnél előforduló - hibába, hogy az ügyfélpénzeket nem letéti számlán, hanem másfajta bankszámlán tartotta. Hibákat találtak még például az ügyfélértékek elkülönítésében, a számvitelben, egyes jelentési kötelezettségek teljesítésében is.
Az Equilornál igen hosszú a kisebb-nagyobb szabálytalanságok listája, amelyek ellen a brókercég az indoklás szerint nem tiltakozott. Itt is találtak hibákat az ügyfélértékek elkülönítésének rendszerében. A megbízások időrend szerinti rögzítése nem mindig volt egyértelmű. Nem voltak megfelelőek egyes belső szabályzatok, ezenkívül adminisztrációs, adatrögzítési és jelentéstételi hibákat sorolt fel a PSZÁF.
E. J.
