BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ismét megbüntettek két brókercéget

2001. november 15. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A PSZÁF ismét két brókercéget büntetett meg különböző szabálytalanságok alapján, az MKB Értékpapírnak 3 millió forintot, az Equilornak 1,5 milliót kell fizetnie. Az MKB Értékpapírral kapcsolatos határozatból hiányzik ugyan az indoklás, a különböző felszólításokból azonban kiderül, hogy ez a brókercég is beleesett abba a - több más cégnél előforduló - hibába, hogy az ügyfélpénzeket nem letéti számlán, hanem másfajta bankszámlán tartotta. Hibákat találtak még például az ügyfélértékek elkülönítésében, a számvitelben, egyes jelentési kötelezettségek teljesítésében is.
Az Equilornál igen hosszú a kisebb-nagyobb szabálytalanságok listája, amelyek ellen a brókercég az indoklás szerint nem tiltakozott. Itt is találtak hibákat az ügyfélértékek elkülönítésének rendszerében. A megbízások időrend szerinti rögzítése nem mindig volt egyértelmű. Nem voltak megfelelőek egyes belső szabályzatok, ezenkívül adminisztrációs, adatrögzítési és jelentéstételi hibákat sorolt fel a PSZÁF.
E. J.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet