BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Félszáz bírság az épt.-módosítás nyomán

2001. november 15. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A PSZÁF ötven esetben egyenként fél-félmillió forintos büntetést szabott ki az értékpapírtörvény azon nyári módosítása alapján, amely a nyilvánosan működő részvénytársaságok tulajdonosai számára 60 napon belül előírja a cégekben meglévő befolyásuk feltárását (az új szabályok szerint). A felügyelet közleménye azt írja, hogy 124 esetben teljesítették az érintettek maradéktalanul és időben (szeptember 18-ig) a törvény előírásait. A későknek még felszólító leveleket is küldtek, és csak azokat büntették, akik 14 napnál többet késtek, vagy egyéb hibát is elkövettek.
A hosszú listán szerepel a Bank of New York, amely több tőzsdei társaság részvényeinek letétkezelőjeként szerepel a részvénykönyvekben, az Avonhouse International, amely a Synergon Rt. két alapító vezetőjének cégeként ismert, a Csepel (Garagent-Excel) Rt. szingapúri fő tulajdonosa, valamint a Hemingway Holding, a kivezetett Bonbon Hemingway bécsi tulajdonosa. A megbírságoltak között mintegy 20 magánszemély is van, köztük a Humet Rt. és a Kaptár Rt. egyes tulajdonosai (utóbbiak esetében a tőzsdei honlapon való megjelentetés csúszott).
A felügyelet utal arra is, hogy 16 esetben a félmilliós minimális összegnél magasabb bírság kiszabása várható, esetleg élni fog a legsúlyosabb szankcióval, a tagsági (szavazati) jogok felfüggesztésével, de ezeket a cégeket még nem nevezte meg.
Eidenpenz József

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet