A budapesti bankközi devizapiacon az előző napokhoz képest igen nyugodt, kiegyensúlyozott volt a kereskedés. A forint árfolyama szűk sávban, 9,56 és 9,7 százalék között mozgott az intervenciós sáv közepétől számítva az erős oldalon. Délutánra 9,63 százalék körül állt be, ami gyakorlatilag megegyezik a kedd délutáni szinttel. Az euró végül 10 fillérrel drágult, 249,50-249,80 forintot ért. A dollár szintén nem túl nagy ingadozás mellett 10-20 fillérrel erősödött, délután 283-283,40 forinton jegyezték.
Az állampapírpiacon tegnap nem volt aukció, ma a 2004/J jelű hároméves és a 2011/A jelű tíz- (pontosabban lassan már csak kilenc-) éves hátralevő futamidejű, fix kamatozású kötvények árverését rendezik. A másodlagos piacon a hozamok enyhe esése volt megfigyelhető az összes határidőre. Legnagyobb mértékben, 8 bázisponttal a 2 éves kötvények mutatója esett, a többié, akár hosszú, akár rövid futamidejű papírokról van szó, csak 1-4 bázisponttal mérséklődött.
A bankközi forintpiacon is nyugodt volt a kereskedés, az overnight kamatok a keddi 10,20 százalék körüli szintről 10,30 százalék környékére emelkedtek. A Budapesti Árutőzsde határidős devizapiacán szerény, 900 millió forintos forgalom mellett kivételesen euróra egyáltalán nem volt kötés, az egyhetes lejárat kivételével az elszámolóárak sem változtak. A forgalom zömét adó dollár legtöbb határideje drágult, és volt még kötés fontra és svájci frankra is.
E. J.
