Pénteken délután a forint az intervenciós sáv közepétől 8,32 százalékra állt az erős oldalon, ami minössze 12 bázispontos gyengülés csütörtökhöz képest. A nap nagy részében ennél gyengébben is állt, 8 és 8,44 százalék között ingadozott. Fizetőeszközünk második napja tartó kismértékű gyengülését elsősorban a hónap végi energiaszámla kiegyenlítésének devizaigényével magyarázzák. Az eurót délután 253,05-253,20 forinton jegyezték, az egyes értékek 40, illetve 25 bázisponttal vannak a csütörtöki felett. A dollár a nemzetközi piacokhoz hasonlóan erősödött, 283,80-284,05 forintos jegyzése mintegy 50 fillérrel haladta meg az előző napit.
Az állampapírpiac nem sok izgalmat hozott, a referenciahozamok - szintén a csütörtöki tendenciákat folytatva - általában kismértékben emelkedtek.A rövid futamidőknél és az 1-3 éves kötvényeknél ez tényleg csak jelzésértékű, 1-2 bázispontos volt. Az 5 éves, a hozamok változására játszó befektetők kedvencének számító kötvények hozama már valamivel jobban, 4 bázisponttal nőtt. A 10 éves mutató ugyanakkor egyedüli kivételként 3 bázisponttal, évi 7,89 százalékra csökkent.
A bankközi forintpiacon változatlanul gyenge volt a pénzkínálat, így a kamatok magasan maradtak. Az overnight kamatok 12,60-13 százalékon álltak, de napközben évi 13 százalék felett is voltak üzletek. Az overnight BUBOR az utóbbi értékkel egyezett meg, és 16 bázispontos emelkedést jelzett. A tomnext kamatok a 13,60 százalékot is elérték, a múlt héten megélénkült a külföldiek swap-ügyleteinek aktivitása. Egy hétre ugyanakkor csak 10,90-11,05 százalékon, egy hónapra, 11,75 százalékon születtek üzletek. A Budapesti Árutőzsde határidős devizapiacán szokatlanul alacsony, 808 milió forintos forgalom mellett a dollár drágulása volt a jellemző. A két legközelebbi határidőre 65-80 fillérrel, jövő márciusra és júniusra 1, illetve 1,7 forinttal emelkedett az elszámolóár. Az euróárak gyakorlatilag nem változtak, viszont ismét volt üzlet az angol fontra, 6,3 forinttal emelkedő áron.
E.J.
