A Lipper Inc. szerint a befektetők rekordösszeget, 32 milliárd dollárt vontak ki amerikai részvényalapokból szeptemberben, miután a 11-i támadást követően a részvényárfolyamok zuhanni kezdtek - adta hírül a Dow Jones.
Az általuk számított szeptemberi tőkekiáramlás meghaladja az eddigi 20,6 milliárd dolláros rekordot, amelyet idén márciusban az Investment Company Institute (ICI) regisztrált. (Az ICI szeptemberre vonatkozó adatai várhatóan a következő hetekben jelennek meg.) Szeptember már a harmadik egymást követő hónap volt, amelyben a részvényalapok nettó készpénzkivonást szenvedtek el. Az eddig eltelt 9 hónapból ötben tőkekivonást regisztráltak. A szeptemberi pénzkivonás csaknem egy százalékát képviseli a részvényalapok teljes tőkéjének, ami augusztus végén 3390 milliárd dollárt tett ki. Az október 15-ig számolt egyenleg szerint októberben kisebb, mintegy 300 millió dolláros beáramlás várható.
(NAPI)
