A háromnapos szünet ellenére sem sikerült erőt gyűjtenie a BÉT-nek. Az index tegnap a kereskedés végén már csak 6365 ponton állt, ez volt az idei év legalacsonyabb záróértéke. Az árfolyamok ugyan koradélután megpróbáltak erőre kapni, de a befektetői lelkesedés viszonylag hamar lelohadt. A zárás előtt másfél órával szép lassan ismét lefelé indultak az árak, és a BUX végül 40 ponttal a pénteki szint alatt állapodott meg. A tőzsdei parkettet a befektetők kivárása jellemezte, akik az amerikai jegybank, a Fed kedd esti ülése előtt láthatóan inkább távol maradtak a kereskedéstől.
A megszokottan alacsony, ezúttal a 2 milliárd forintot el sem érő forgalomból ezúttal is a Matáv vette ki a legnagyobb részt. A távközlési papírok árfolyama 718 forintra emelkedett annak ellenére, hogy az anyacég, a Deutsche Telekom ezúttal sem teljesített jól a nemzetközi piacokon. A Mol és az OTP viszont magával rántotta az indexet. Az olajrészvény 4090 forinton fejezte be a kereskedést, majdnem 3 százalékkal alacsonyabban múlt heti záróértékénél. Az árfolyamesés mögött valószínűleg a lengyel PKN Orlen 18 százalékos részvénycsomagjának megszerzésével kapcsolatos hírek álltak. Az OTP valamivel több mint egy százalékot veszített értékéből, és az utolsó kötésben 14 625 forinton cserélt gazdát.
A BorsodChem piaca az ajánlat lejárta előtt gyakorlatilag kiürült, a kazincbarcikai cég részvényeiből mindössze 241 darab cserélt gazdát. A vegyipari társaság papírja félszázalékos gyengülés után a nap végén 4780 forinton cserélt gazdát. Ennél sokkal rosszabbul szerepelt viszont a másik vegyipari papír, a TVK: 6 százalékos zuhanás után már csak 2920 forintot ér. A technológiai papírok szintén a csökkenő trendet követték: a Graphisoft kurzusa 1035 forintra, a Synergoné 407 forintra esett. A gyógyszergyári papírok ellenben szerény nyereséggel zárták a napot. A Richter árfolyama 16 ezer forintra, az Egisé pedig 11 105 forintra emelkedett.
M. J.
