Mára csak három tőzsdei cég (NABI, Rizikó és MDF) gyorsjelentése maradt, a többiek tegnapig nyilvánosságra hozták féléves számaikat. A hiányzók nélkül számított összesített eredmény 108,5 milliárd forintra rúg, ami 31,5 százalékkal elmarad ugyanezen kör tavaly első félévben elért 158,4 milliárdos profitjától és mind az 1999-es, mind az 1998-as első félévnél jóval kevesebb. A tavalyihoz képest 50 milliárd forintos csökkenésből mintegy 40 milliárd a Mol eredményéből hiányzik, további 11,6 milliárdos eredménycsökkenést szenvedtek el az áramszolgáltató cégek, vagyis a tőzsdei társasságok profitcsökkenése nem független a kormányzati kiindulású árszabályozási lépésektől.
A többi társaság összességében másfél százalékkal tudta növelni eredményét, de igazán kiugró változást csak azok a cégek produkáltak - például a Skála vagy a Prímagáz -, amelyek tavaly még nagy veszteséget értek el. Az idei legnagyobb vesztes alighanem az Antenna: tavalyhoz képest 3,2 milliárd forinttal rontotta pozícióját, zömmel a Vodafone-érdekeltsége révén. A féléves gyorsjelentésekről szóló hagyományos összefoglalónkat holnapi számunkban olvashatják.
