A Pannonplast Rt. vezetősége a féléves gyorsjelentést követően tegnap konzultációt tartott a tőkepiaci elemzőknek. Ezen elhangzott, hogy a féléves mérleg alapján a társaság 250 millió forintos árfolyamnyereséget ért el a forinterősödésnek köszönhetően. Az év hátralévő részében azonban innen további jelentős nyereségre nem számítanak. A cégvezetés ugyanakkor nem változtat az idei 2 milliárd forintos adózotteredmény-terven, annak ellenére, hogy a korábban nem számoltak a forint felértékelődéséből fakadó pozitív hatásokkal. A társaság egyébként 16 millió euró devizahitellel rendelkezik, ami 250 forintos árfolyamon szerepel a mérlegben. Az igazgatóság arról is beszélt, hogy a közeljövőben megfontolás tárgyává teszi a fedezeti ügyletek kötését.
A korábbi 3,5 milliárd forintos beruházási keretösszegnél az idén vélhetően egymilliárd forinttal többet fordítanak majd fejlesztésekre. Konkrétumok ugyan nem hangzottak le, de azt már korábban is tudni lehetett, hogy a tervek szerint zöldmezős beruházás keretében tovább bővítenék a gyártókapacitásokat Romániában. A brókercégek többsége egyébként reálisnak tartja az ez évi tervszámokat és vételre ajánlja a papírokat, hiszen a legtöbb elemző egy éven belül 7-8 ezer forintra várja a részvény árfolyamát.
Madarász János
