A Székesfehérvári Hűtőipari Rt. (Fevita) tegnap tette közzé féléves gyorsjelentését. A szigorúan csak az adatok közlésére szorítkozó, szöveges kiegészítést nem tartalmazó beszámoló szerint a társaság a tavalyi első félévhez képest több mint 5 százalékkal magasabb, mintegy 2,1 milliárd forintos árbevételt ért el. Ennek ellenére - elsősorban az egyéb ráfordítások emelkedése miatt - az adózott eredmény 12 százalékkal, 146 millió forintra csökkent.
A szűkszavú jelentés sajnos nem tér ki arra sem, hogy a társaság májusban végül is miért állt el a Goldsun Hűtőház Rt. megvásárlásától, s lapzártánkig nem sikerült elérnünk a cég illetékesét sem. A Fevitát több mint két évvel ezelőtt a tőzsdekényszer miatt vezették be a Budapesti Értéktőzsdére, az azóta eltelt időszak alatt a társaság a legillikvidebb részvények közzé került. A cég névre szóló papírjaira utoljára tavaly februárban 300 forinton, míg a bemutatóra szólókra tavaly júniusban 650 forinton született kötés.
M. J.
