A NAPI Gazdaság érdeklődésére Nagy Barnabás elmondta, hogy az Egyesült Államokban tartózkodó Civin János írásban jelentette be lemondását, az igazgatóság elnöki posztját azonban változatlanul betölti. Jól haladnak az amerikai forgalmazójelöltekkel folytatott tárgyalások, a porított formában szállított HUMET-R mellett a partnerek érdeklődnek a kapszula és pezsgőtabletta iránt, illetve szó lehet a HUMET-R fémek nélküli változatának forgalmazásáról is. Míg 2000-ben még a forgalom nagyobbik részét a magyar piac adta, idén már az export a nagyobb, igaz, ebben a hazai eladások csökkenése is szerepet játszott. A társaság hétfőn publikálja féléves jelentését.
A cég operatív ügyeit jórészt már korábban is irányító új vezérigazgató elmondta, hogy a cégbíróság bejegyezte a Humet legutóbbi, 4 millió 950 ezer darabos tőkeemelését is, a már korábban befizetett 363 millió forint a Humet számára megkönnyíti az amerikai pozíciók építését. A Humet új alaptőkéje 373 millió 480 ezer forint, az új részvényeket hamarosan bevezetik a tőzsdére. A részvények kétharmadát egyébként a Civin nevéhez köthető Humet Kft., egyharmadát a magyar magántulajdonban lévő Balance Rt. jegyezte le.
Az utóbbi két napban meglepően nagy mennyiségű, 1,6 millió darab Humet-részvény cserélt gazdát a tőzsdén, folyamatosan csökkenő árakon. A társaság 700 ezer darabos - júliusban vásárolt - sajátrészvény-állománya nem csökkent, arról pedig a vezérigazgató nem tudott, hogy a Civin János nevéhez köthető cégek eladtak volna. (Nagy Barnabás egyébként utoljára március elején jelentett be tranzakciót, akkor 177 ezer részvényt értékesített a tőzsdén.)
K. G. T.
