A pénteki, késő esti raktártűz nem érinti a Fotex-csoport idei eredményét, mivel az épület biztosítva volt - mondta el a NAPI Gazdaság érdeklődésére Pánczél Katalin, a Fotex befektetési kapcsolatokért felelős vezetője. Lapunk információi szerint az eddigi vizsgálat nem talált gyújtogatásra utaló jelet, a legvalószínűbb, hogy elektromos hiba okozhatta a Gong-Express Kft. raktárának kiégését.
A péntek este kilenc óra után keletkezett és csak szombat hajnalra eloltott tűz a Fotex-csoport - az Ofotért Rt.-től „örökölt” - Reitter Ferenc utcai ingatlanán tört ki, de nem az itt álló ötszintes irodaépületben, hanem a raktárban. Ennek második emeletét bérli az elsősorban CD-lemezek nagykereskedelmével foglalkozó Gong-Express Kft. (A 102 millió forintos jegyzett tőkéjű társaságban 99,117 százalék a Fotex részesedése.) A tűz mintegy 1600 négyzetméternyi raktérterületen pusztított, a - vélhetően sok tízmilliós - kár felmérése még tart.
A Fotex-csoport teljes körű - az árukészletre is kiterjedő - biztosítással rendelkezik, így az eset nem befolyásolja érdemben a társaság idei eredményét. Valószínűleg a befektetők is így gondolhatták, mert a Fotex a 188 forintos pénteki zárás után tegnap ugyan 180-on kezdett, de napközben egészen 187 forintig emelkedett, és a zárásig bekövetkező kisebb csökkenés nem lógott ki a tegnapi általános trendből.
(NAPI)
