BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem volt Biorex-közgyűlés

2001. július 31. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az egyik internetes tőzsdei újság tegnap hírt adott „a Novotrade révén tőzsdei szempontból is érdekelt Biorex Rt.” hét végén tartott közgyűléséről. Lapunk kérdésére Blága László, a Biorex Rt. vezérigazgatója elmondta, hogy a Biorex - egyszemélyes társaság révén - nem szokott közgyűlést tartani. Ellenben ha nem is a múlt hét végén, de június 28-án valóban tartott rendes éves közgyűlést a Biorex 100 százalékos tulajdonosa, a nagy-britanniai bejegyzésű BRX Ltd. A közgyűlést a magyar részvényesekre való tekintettel Magyarországon tartották meg. E cégben együttesen 5,8 százalékos tulajdoni hányada van a Novotrade-nek és érdekeltségeinek. A BRX meghatározó tulajdonosa (a részvények 47, a szavazatok mintegy 58 százalékával) a több magyar tőzsdei cégben - leginkább a NABI-ban - is érdekelt Első Magyar Alap.
A BRX a bimoclomol molekula sikertelen klinikai tesztjei ellenére tovább folytatja a kutatásokat, jelenlegi vezérmolekulája a BRX-235 nevet viseli. A még végleges indikációval nem bíró kardiovaszkuláris hatású molekula próbái a humán II. fázisban járnak - a kísérletek az egyik magyar kórházban folynak -, a társaság abban bízik, hogy belátható időn belül értékesíteni lehet a szer licencét (NAPI Gazdaság, 2001. május 31., 13. oldal). A kedvező kilátásokkal, valamint a korábbi tőkeemelések miatt stabil pénzügyi helyzettel magyarázható, hogy a fő tulajdonosok a bimoclomol kudarca ellenére nem értékelték le könyveikben a befektetést.
(NAPI)

Korányi Tamás G.
Korányi Tamás G.

Ez is érdekelhet