A Magyar-Amerikai Partnerség Program keretében bosnyák tőzsdei szakemberek látogattak Budapestre tájékozódni arról, hogy milyen lépések szükségesek egy működő tőkepiac kiépítéséhez. A program célja, hogy a balkáni ország legalább részben elkerülje az olyan hibákat, amilyeneket Magyarország vagy Lengyelország elkövetett. Az Egyesült Államok Nemzetközi Fejlesztési Hivatala (USAID) a magyar kormányzattal együttműködve tavaly májusában indította el azt a programot, amelynek célja, hogy a Magyarországon az elmúlt évtizedben a társadalmi, gazdasági átmenet során felhalmozódott tapasztalatokat átadja az átmenetet jelenleg megélő országok szakembereinek.
(NAPI)
