BUX 139388.53 1,28 %
OTP 44890 2,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A kormányra vár a Mol

Hernádi Zsolt, a Mol elnök-vezérigazgatója szerint a társaság csak a kormány nyilatkozatára vár a gázüzletág eladásával kapcsolatban, a cég részéről ehhez már csak néhány teendő van hátra. A Molnak az aranyrészvény és az állam 25 százalékos részesedése miatt mindenképpen szüksége van a hivatalos jóváhagyásra.

2001. június 15. péntek, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Már csak a kormány állásfoglalását szeretné megismerni a Mol vezetése a gázüzletág eladásával kapcsolatban, az értékesítéssel kapcsolatos teendők nagy részével már elkészült a társaság - mondta Hernádi Zsolt elnök-vezérigazgató egy tegnapi sajtóbeszélgetésen. Szerdahelyi György, a Gazdasági Minisztérium energetikai főosztályvezetője az MTI-nek pénteken elmondta, hogy a gázüzletág értékesítésével kapcsolatban a kormány álláspontjának kialakításáról egyeztetések folynak, amelyek néhány hét alatt lezárulhatnak, ehhez a Gazdasági Minisztérium a Magyar Bányászati Hivatallal és a Magyar Energia Hivatallal, illetve a Mol Rt.-vel is tárgyal. Hernádi Zsolt tájékoztatott arról is, hogy a potenciális befektetők részéről sürgető várakozás előzi meg az üzletág eladását. A lehetséges érdeklődők között van az állam is, amely a jelenlegi ismeretek szerint egyenrangú félként versenyezne a többi befektetővel.
A Mol vezetője a gdanski pályázatról elmondta, hogy nem tekintik magukat vesztesnek. A lengyel kincstárügyi minisztérium kérte a Molt, hogy ajánlatát tartsa fenn még legalább 3-4 hétig, amíg eldőlnek a Rotch Energyvel folyó tárgyalások.

A Mol azonban nem kíván további árversenybe bocsátkozni, tekintettel a befektetési döntések meghozatalánál figyelembe vett szigorú megtérülési követelményekre. Az elnök kifejtette, hogy a cég Lengyelország mellett folyamatosan figyeli a régió más országainak privatizációs folyamatait is.
Meglátásuk szerint a horvát INA magánosításáról az év második felében születhet döntés, de várhatóan értékesítik a szerb, a román és a görög olajtársaságok bizonyos részvénycsomagját is.
Mosonyi György vezérigazgató a benzinárak várható változásaira utalva elmondta, hogy az olajtermékek piaca a korábbinál nyugodtabb, Amerikában magasak a felhalmozott készletek, így az elkövetkező két-három hétben nem várható emelkedés. A termékárakat a közeljövőben a szezonalitás fogja alakítani. A fűtő- és gázolajpiacokon sem szárnyalnak az árak úgy, mint korábban, s ez a gázüzletág beszerzési áraira is pozitív hatással van.
A 4185 forintos ajánlati ár a TVK-részvényekre korrektnek tekinthető - mondta Áldott Zoltán stratégiai és üzletfejlesztési igazgató. Ez szerinte fedi a TVK-részvények elmúlt években kialakult értékét, ennél magasabb árfolyam tartósan szinte csak a tavaly őszi időszakban alakult ki.
A. A. G.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet