BUX 139003.15 1,0 %
OTP 44600 1,41 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Új vizsgálat a pusztaszőlősi kitörésről

2001. június 8. péntek, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Újabb fordulat következett be csütörtökön a pusztaszőlősi gázkitörés ügyében. A Magyar Bányászati Hivatal korábbi határozatát - mely az MB Kőolajkutató Rt.-nek a helyszínen karbantartást végző szakembereit tette felelőssé a gázmezőn bekövetkezett balesetért - a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Bíróság jogerős végzése megsemmisítette. A hivatalnak új eljárást kell lefolytatnia.
A tavaly augusztusban keletkezett gázkitörésért viselt felelősség kérdése ezzel új megvilágításba került. A Mol korábban csak a bányászati hivatal döntésére várt, hogy az MB Kőolajkutató ellen pert indítson és követelje tőle kárainak megtérítését, amelyekre időközben mintegy 5 milliárd forint céltartalékot is képzett. Ugyanakkor a Mol nem adott több megbízást a szolnoki kőolajkutató cégnek, amely ezzel legnagyobb megrendelőjét veszítette el és azóta mintegy 350 alkalmazottjától volt kénytelen megválni.
A Molnál úgy tudják, hogy a bíróság csak formai hibákat talált a határozatban, ezért - mint azt Felkai György kommunikációs igazgató a NAPI Gazdaság kérdésére elmondta - az új eljárástól lényegileg ugyanezt a döntést várják. Mindazonáltal az új eljárás lefolytatása vélhetően újabb hónapokat vesz majd igénybe és mindenképpen további bizonytalanságot hoz magával. A Mol-részvényesek számára mindazonáltal a cég eredménye szempontjából ez csupán annyit jelent, hogy a céltartalék esetleges felszabadításából származó rendkívüli eredmény (már ha a kártérítési per valaha is konkrét eredménnyel jár) az eddigi várakozásoknál is később jelenhet meg a cég eredménykimutatásában.
(NAPI)

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet