BUX 139067.65 1,05 %
OTP 44620 1,46 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Pert nyert a Richter a Pfizerrel szemben

2001. június 7. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Pfizernek csak azt sikerült elérnie, hogy a tabletta formáját változtassa meg a Richter Gedeon Rt., a Normodipine vérnyomáscsökkentő hatóanyagát továbbra is saját szabadalomként használhatja a Fővárosi Bíróság jogerős ítélete szerint.
A Pfizer a bíróságnál benyújtott keresetében azt kérte, hogy változtassa meg a Magyar Szabadalmi Hivatal korábbi határozatát, mely szerint a Normodipine hatóanyagának előállítására alkalmazott eljárás különbözik a Pfizer-féle Norvasc azonos hatóanyagának előállításánál alkalmazottól. Ezért a Richter akadálytalanul forgalmazhatja tovább a Norvasckal egyenértékű Normodipine-t, egyedül annak nyolcszögletű formáját kellett megváltoztatnia, amit már meg is tett.
A Richter értékelése szerint a mostani ítélet sokkal nagyobb jelentőségű, mint a korábbi - egyébként megfellebbezett - másik, amely a nyolcszögletű forma alkalmazásától tiltotta el a magyar társaságot. Az új, úgynevezett oblong formájú tablettában a fogyasztók továbbra is ugyanazon hatóanyagú gyógyszert kapják, a Pfizer termékénél sokkal olcsóbban. A generikus szer, a Normodipine és az originális termék, a Norvasc közötti árkülönbség július elsejétől egyébként tovább növekszik - az eddigi 510 forintról 1220 forintra -, mert az adott terápiás csoportban a Richter terméke lett az OEP-támogatás alapjául szolgáló úgynevezett referenciakészítmény. Mindez azt jelenti, hogy 2002-re a termék tavaly egymilliárdos hazai forgalma jelentősen emelkedhet.
(NAPI)

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet