BUX 139067.65 1,05 %
OTP 44620 1,46 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kiírták a tendert a szlovák Transpetrolra

2001. május 31. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A szlovák kormány tegnap kiírta a nemzetközi tendert a Transpetrol 49 százalékos tulajdonának privatizációjára. A Transpetrol üzemelteti a Barátság II. kőolajvezeték szlovákiai részét és látja el alapanyaggal a - 36,2 százalékos Mol-tulajdonban levő - Slovnaft finomítót. A Slovnaft jelezte, hogy a tenderen indulni kíván, ezt Slavomír Hatina elnök-vezérigazgató is megerősítette a cég nemrég tartott közgyűlésén.
Az előzetes ajánlatokat a meghirdetett pályázati kiírás szerint július 16-ig kell beadni. A vezeték kapacitása 21 millió tonna kőolaj évente, tavaly 9,3 millió tonnát szállítottak rajta. A kormány tanácsadója az ügyletben a Deloitte & Touche, aki szerint a kormány már az idei év vége előtt kiválaszthatja a Transpetrol új stratégiai befektetőjét.
(Reuters)

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet