Ötvenöt forintos, a múlt évivel megegyező összegű osztalék kifizetését javasolja a Mol menedzsmentje a részvényeseknek az április 27-i közgyűlésen. Az igazgatóság meglehetősen nagyvonalúnak mutatkozik, hiszen a társaság MSZSZ szerinti számai sem szívderítőbbek, mint a februárban közzétett gyorsjelentés IAS-adatai. A Mol ezzel 4,8 milliárdos vállalati szintű adózott eredményét teljes egészében kifizeti, mérleg szerinti eredménye lenullázódik (a kifizetéshez vélhetően némi tartalékot is igénybe kell vennie, hiszen közel 5,4 milliárd forintról van szó). Kérdés, hogy a részvényesek elfogadják-e a javaslatot, tekintve hogy a társaság most is egy lehetséges lengyelországi akvizíció előtt áll, miközben a gázáron tavaly elszenvedett 117 milliárdos veszteség is hiányzik a kasszájából.
A közgyűlés napirendjére az ÁPV Rt. kérésére utólag felkerült az „igazgatósági tag visszahívása és igazgatósági tag megválasztása" elnevezésű napirendi pont is. A NAPI Gazdaság információi szerint egyelőre az ÁPV Rt.-nél sem született meg a döntés arról, hogy az általa jelölhető három tagból valóban le fog-e valakit cseréltetni. Erre egyedül Andrási Miklós, az ÁPV Rt. volt tranzakciós vezérigazgató-helyettese lehet „esélyes", hiszen az ő távozása a privatizációs szervezettől már folyamatban van.
A. A. G.
