BUX 138414.04 0,57 %
OTP 44370 0,89 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újra százmilliárdos a Mol gázvesztesége

2001. március 28. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Százmilliárdos, a tavalyihoz hasonló nagyságrendű veszteség várható az idén is a Mol gázüzletágában - nyilatkozta a Dow Jonesnak a Mol új gázüzletág-vezetője, Szemmelveisz Zoltán. Az olajárak emelkedését ugyanis csak minimális mértékben ellentételezi a kormány által elhatározott 6 százalékos idei gázáremelés. Tavaly 117 milliárd forint veszteség gyűlt össze ezen az üzletágon - hangzott el a nyolcadik közép- és kelet-európai energiafórumon.
A várható veszteségről Felkai György, a Mol kommunikációs igazgatója a NAPI Gazdaság kérdésére kijelentette, hogy az említett szám nem tekinthető a Mol igazgatósága által tavaly adott hivatalos becsléssel egyenértékűnek. Mivel csupán az év elején tartunk, még nagyon korai lenne ilyen becslést készíteni, hiszen a kőolajárak ingadozása, de akár csak az időjárás is óriási bizonytalansági tényező.
A Mol igazgatóságának ódzkodása a hivatalos becslés kiadásától érthető, hiszen az idén eddig inkább csökkenő tendenciát mutató olajárak miatt akár ennél jóval kisebb veszteség is elképzelhető, de egy újabb emelkedés esetén ezt meghaladó veszteség is összejöhet. A bizonytalanságra legjobb példát a tavalyi becslés szolgáltathatja: 17 milliárd forinttal becsülték alul a veszteséget. A tőzsdei árfolyam-alakulásból mindenestre úgy tűnik, hogy a részvényesek nagyjából ezzel az összeggel számolnak 2001-re is. A gázüzletág eladásával kapcsolatos remények pedig annak ellenére foszladozni látszanak, hogy az április 26-ára összehívott közgyűlésre már részletes tájékoztatást ígért a megoldási lehetőségeket kidolgozó Schroeders Salomon Smith Barney munkájának eredményeiről.
A. A. G.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet