BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hétfőn dönt a Nafta Polska

2001. március 23. péntek, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Nafta Polska hétfőn várhatóan bejelenti, hogy a két pályázó, a Mol és a Rotch Energy Ltd. közül melyiknek kíván exkluzív jogokat biztosítani a gdanski finomító megvásárlásáról szóló további tárgyalásokon. Ezzel még nem zárja ki a másik pályázót, de a tárgyalások hangsúlya egyértelműen az egyik pályázóra tevődik át - közölte a Bloomberg a Nafta Polska vezérigazgatójára hivatkozva.
A Mol egyébként milliárdos osztalékbevételre számíthat a Gazprommal közös tulajdonában lévő Panrusgáz Rt.-től. A társaság közgyűlésén az 55 milliárd forintos árbevétel mellett elért 2,3 milliárd forintnyi adózott nyereség teljes felosztásáról döntöttek a tulajdonosok.
(NAPI)

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet