A Nafta Polska hétfőn várhatóan bejelenti, hogy a két pályázó, a Mol és a Rotch Energy Ltd. közül melyiknek kíván exkluzív jogokat biztosítani a gdanski finomító megvásárlásáról szóló további tárgyalásokon. Ezzel még nem zárja ki a másik pályázót, de a tárgyalások hangsúlya egyértelműen az egyik pályázóra tevődik át - közölte a Bloomberg a Nafta Polska vezérigazgatójára hivatkozva.
A Mol egyébként milliárdos osztalékbevételre számíthat a Gazprommal közös tulajdonában lévő Panrusgáz Rt.-től. A társaság közgyűlésén az 55 milliárd forintos árbevétel mellett elért 2,3 milliárd forintnyi adózott nyereség teljes felosztásáról döntöttek a tulajdonosok.
(NAPI)
