A The Wall Street Journal Europe értesülései szerint az amerikai Nasdaq hamarosan többségi részesedést szerezhet európai társában, az Easdaqban. A világ második legnagyobb börzéjének számító tengerentúli elektronikus tőzsde 14 millió euróért vásárolna egyesek szerint 50-60, más források szerint 68 százalékot. A napilap híre szerint az Easdaq részvényesei március 30-án szavaznának az akvizíciós ajánlatról.
Az Easdaq - az értékpapírforgalmazók európai szövetségének automatizált jegyzési rendszere - 1996 őszén indult a Nasdaq mintájára, alapvetően európai kis- és középvállalkozások részvényeinek kereskedésére. Jelenleg mindössze 62 céget jegyeznek rajta, s nem bonyolít az elképzeléseknek megfelelő forgalmat. Elemzők szerint a tranzakció meglepetésszámba menne. A Nasdaqról ugyan tudott, hogy érdeklődik európai tőzsdei tulajdonszerzés iránt, eddig azonban a London Stock Exchange-dzsel és a Deutsche Börsével hozták hírbe.
(NAPI)
