BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Cél az információs hátrány csökkentése

2001. március 20. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Nyilvános kisbefektetői fórumot tart a Tőzsdei Egyéni Befektetők Érdekvédelmi Szövetsége (Tebész) és a Mol csütörtökön. A mindenki előtt nyitott találkozóra 17 órától a fővárosi Gellért Szállóban kerül sor - mondta Felkai György, a Mol kommunikációs igazgatója a tegnap tartott sajtótájékoztatón.
A rendezvényen Hernádi Zsolt, a Mol Rt. igazgatóságának elnöke, Mosonyi György, a Mol vezérigazgatója és Michel-Marc Delcommune, a cég pénzügyi és gazdasági vezérigazgató-helyettese vesz részt.
A fórum célja a kisbefektetők információs hátrányának leküzdése - mondta Dióslaki Gábor a Tébész elnöke. A kisbefektetők szerinte az internetes média megjelenésével ugyan némiképp csökkenő, de még mindig jelentős információs hátrányban vannak a hírügynökségi rendszerekhez hozzáférő, sokszor önálló elemzői gárdát is foglalkoztató befektetési alapokkal szemben. Ők az elemzőiken keresztül sokszor közvetlenül is elérhetik a vállalatvezetőket, míg a kevésbé tájékozott kisbefektetők szinte soha nem tehetik fel saját kérdéseiket.
A találkozón körülbelül száz résztvevőre, a kisrészvényesek mintegy egy ezrelékére számítanak a szervezők - fűzte hozzá Felkai György. A kérdéseket nem csupán magán a rendezvényen, de már azt megelőzően is fel lehet tenni a Mol befektetoiforum@mol.hu, illetve a Tebész tebesz@vision.hu kifejezetten erre létrehozott e-mail-címén. A fórumot a szervezők kísérletnek szánják, ha sikeresnek bizonyul, a többi tőzsdei társaság vezetőit is meghívják hasonló rendezvényekre.
A. A. G.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet