Tűz ütött ki a Pannonplast műanyag-feldolgozó üzemében tegnap délelőtt a XXII. kerületi Nagytétényi úton - jelentette az MTI. A mintegy 400 négyzetméteres, háromszintes csarnokban az elszívóberendezések karbantartásán dolgoztak; a tűzoltóság szóvivője szerint a lángok akkor keletkeztek, amikor ívhegesztést végeztek az elöregedett elszívóberendezésen, és az ott felgyűlt műanyagszármazékok begyulladtak. A tüzet 6 járművel, 35 tűzoltóval mintegy negyedóra alatt sikerült eloltani. A Pannonplasttól megtudtuk, hogy egy használaton kívüli raktárról van szó, így a baleset a termelést nem befolyásolja és lényegi kárt sem okozott.
(NAPI)
