Lezárult a Mol Rt. február 27-én bejelentett sajátrészvény-vásárlási akciója. A társaság közleménye szerint a menedzseri és munkavállalói részvényalapú ösztönzési program jövőbeni fedezetéül vásárolt 400 ezer részvényt március 1-én megvették.
A Mol korábbi bejelentése szerint február 26-án adta a megbízást a részvények megvásárlására. Akkor egy nap alatt több mint 7 százalékkal emelkedett az olajipari részvény árfolyama. A közlemény értelmében az igazgatóság a vásárlás feltételéül a megfelelően alacsony árat szabta meg, ami úgy tűnik, nagyjából az 5 ezer forintos szintig tarthatott, hiszen mindössze eddig emelkedett az elmúlt időszakban a részvény árfolyama.
(NAPI)
