A Deutsche Bank vezette konzorcium kapta meg a horvát kormány megbízását az INA privatizálására. A konzorcium tagja még a PriceWaterhouseCoopers is mint iparági tanácsadó és a Baker Boots jogi iroda - jelentette a Reuters.
Az INA privatizálásával kapcsolatban természetesen azonnal felmerült a Mol mint lehetséges vásárló neve. A horvát kormányon belül ugyan még arról is viták vannak, hogy szakmai vagy pénzügyi befektetőnek adják el az állami olajcéget, de máris akadtak olyan zágrábi lapok, melyek szerint a Deutsche Bank megbízása gyakorlatilag a horvát olajtársaság Molnak való átjátszását jelenti. A DB ugyanis a korábbi egyesülési tárgyalások idején a Mol tanácsadója volt, míg a horvát kormányé a CS First Boston, amely ezúttal a jelek szerint lemaradt a megbízásról.
Megfigyelők ezzel kapcsolatban emlékeztetnek arra, hogy a korábbi helyzet alapvetően más volt mindkét olajipari cég számára. A Mol ugyanis még a Slovnaft-ügy előtt állt, s így némi jóindulattal egy súlycsoportba tartozott az INA-val, ami ma már a gázveszteségei ellenére sem mondható el róla.
(NAPI)
