BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újraindulhatnak a Mol-INA tárgyalások

Kiújulni látszik a politikai vita Horvátországban a Mol-INA egyesülési tárgyalásokkal kapcsolatban, ami még akár esélyt is jelenthet a tárgyalások újrakezdésére. Eközben a Mol által már megszerzett Slovnaft kiváló, 54 millió dolláros eredmény eléréséről tájékoztatta szerdán az elemzőket Pozsonyban.

2001. március 1. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Mol-INA tárgyalások esetleges újrakezdésének lehetőségére utal több horvát lap tudósítása arról, hogy a zágrábi kormányon belül komoly viták vannak az INA jövőjéről a miniszterelnök-helyettes és a gazdasági miniszter között, az előbbit külső stratégiai befektető, talán Molpártinak, míg az utóbbit az INA önálló terjeszkedése mellettinek állítva be - jelentette az MTI zágrábi lapokra hivatkozva. Az INA-val folytatott tárgyalások egyértelműen politikai okokból szakadtak meg. Most azonban úgy tűnik, talán felújíthatók, hiszen a zágrábi kormányon belül kialakulni látszik egy csoport, amelynek tagjai támogatják a külső stratégiai befektető bevonását az INA-ba. A másik csoport viszont ezzel ellentétben az INA-t szeretné külföldi cégek felvásárlójaként látni. Képviselői a Deutsche Bank privatizáláshoz kiválasztott tanácsadói szerepét is megkérdőjelezik és úgy gondolják, hogy ezzel a Mol kezére kerül majd az INA.
Ezt azzal indokolják, hogy a Deutsche Bank már szerepet játszott a korábbi tárgyalások során is.
A Mol már nem csak reménybeli, hanem megvalósult befektetése, a Slovnaft a tavalyi évet már 54 millió dolláros adózott nyereséggel zárta az előzetes adatok szerint. Ez különösen annak fényében jelentős eredmény, hogy az előző évben ezt meghaladó veszteséget kellett elkönyvelnie. Szerdán Pozsonyban elemzőknek tartott tájékoztatás keretében ismertették a társaság terveit, amelyekben első helyen szerepel a dél-lengyelországi terjeszkedés.
A Slovnaft meglehetősen jó évét elsősorban a kőolajár-emelkedés miatt megnőtt finomítói árrésnek és a korábban mintegy 500 millió dollárt felemésztő finomítói korszerűsítés következtében megnőtt hatékonyságnak köszönheti.
(NAPI)

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet