A közgyűléssel elfogadtatott új székhelyét a 82 százalékos tulajdoni arányban megjelent részvényeseknek mindjárt be is mutatva, a Fehérvári úton álló félkész irodaházban tartotta közgyűlését az econet.hu Rt. A hamarosan elkészülő, IT-cégek számára különleges szolgáltatásokat is biztosító irodaházban (inkubátorház) a részvényesek főleg technikai jellegű kérdésekről szavazhattak, többek között a részvények dematerializációjáról és a részvényesek kötbérfizetési kötelezettségének eltörléséről.
A törvényben rögzített kötbérfizetési kötelezettség abban az esetben áll fenn, ha a részvénykönyvbe bejegyzett részvényes nem értesíti a társaságot arról, hogy eladta részvényét.
Kötbért eddig sohasem számítottak fel. A napirendi pontok közül talán ez volt az egyetlen, amely nem váltott ki heves ellenkezést a kisrészvényesek részéről, akik képviseletet szerettek volna kapni a társaság irányító testületeiben. Mivel a közgyűlés napirendjén nem szerepelt ilyen javaslat, a gyűlés után aláírás-gyűjtési akció indult annak érdekében, hogy ezt a következő közgyűlésen tűzze napirendre az igazgatóság.
A közgyűlés a kötelező hirdetmények helyét is módosította, továbbá megállapította a társaság angol nevét: econet.hu Information Technologies Ltd. A részvények dematerializációja során, melyet az IE-New York Bróker közreműködésével szeptember 18-i határidővel terveznek lebonyolítani, az A, B, és C sorozatú kinyomtatott részvényeket egyaránt be kívánják vonni. Az A sorozatú papírokat bármely befektetési szolgáltatónál be lehet adni, a két másik sorozatot csak a dematerializációt lebonyolító brókercégnél.
Takarékossági okokból korlátozták a társaság irányító testületeinek létszámát, az igazgatóságét 5-9, a felügyelőbizottságét 3-5 tagban maximálva. Tiszteletdíjukat nulla forintban állapították meg.
A. A. G.
