BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A vevőknek kedvez a Mol-papír ára

2001. február 27. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Mol Rt. bejelentette, hogy február 26-án saját részvények vásárlására adott megbízást a Budapesti Értéktőzsdén keresztül. A megbízás legfeljebb 400 ezer részvény vételére szól. A részvények fedezetül szolgálnak a Mol menedzseri és munkavállalói részvényösztönzési programjához. A társaság bejelentése külön kiemeli, hogy a részvények vásárlására akkor kerül sor, amikor az igazgatóság megítélése szerint kedvező az árfolyam.
A Molnak az utolsó negyedéves gyorsjelentés szerint 283 ezer 496 saját részvénye volt. A társaság hagyományosan januárban is juttatott dolgozóinak félhavi bruttó bérüknek megfelelő részvénymennyiséget, amelyből a topmenedzsmentet leszámítva gyakorlatilag minden dolgozó részesedett. A Molnak emellett van egy külön ösztönző programja is az igazgatóság külső tagjai számára, amely azonban az elmúlt időszakban a Mol árfolyamának alakulása miatt nem járt részvényjuttatással egyik tag részére sem. Megfigyelők szerint már az idei közgyűlésen várható, hogy a balul sikerült ösztönzési rendszert - amelyet még Csák János Mol-elnöksége idején vezettek be - megváltoztatják, hiszen nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket (alapvetően az igazgatóság által nem befolyásolható okokból szerepelt ilyen rosszul a Mol a tőzsdén más energiaipari és olajcégekkel összehasonlítva). Az igazgatóságnak az alaptőke tíz százaléka erejéig van állandó felhatalmazása saját részvény vásárlására. A tőzsdei árfolyam-alakulásból egyébként úgy tűnik, hogy a sajátrészvény-vásárlással a Molnak több mint 7 százalékkal sikerült lendítenie saját részvényének árfolyamán, már amennyiben valóban az elmúlt két napban vették meg a részvények többségét.
(NAPI)

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet