A szerdainál szerényebb, nyolcmilliárd forintot meghaladó forgalommal és egy-két kivételt leszámítva továbbra is kitartóan csökkenő árakkal zárta a tegnapi kereskedést a Budapesti Értéktőzsde. A BUX a nap elején elért 7200 pontos maximum után zuhanásba kezdett s csak 6987 pontról pattant vissza. A mérsékelt erősödést - tengerentúli hatásra - visszaesés követte, a zárás 7015,59-en érte az indexet, ami 1,6 százalékkal alacsonyabb a szerdai utolsó értéknél. A szokottnál élénkebb forgalom volt viszont a határidős részvénypiacon, ahol a BorsodChemet leszámítva csökkenő árakon több mint 2,1 milliárd forint értékben cseréltek gazdát a különböző részvénykontraktusok.
A forgalom több mint negyedét adó Matáv-papírok csupán 0,1 százalékkal, 979 forintra gyengültek, amivel a távközlési részvények meglepően stabilnak számítottak a tegnapi napon. Persze ez sovány vigasz, hiszen az elmúlt időszakban sokszor pont a távközlési részvény vezette a vesztesek listáját. Az OTP 4,08 százalékot zuhant. Az általános besszhangulaton kívül ebben szerepet játszhatott az is, hogy úgy tűnik, a hitelintézetnek a korábban vártnál magasabb árat kell fizetnie a Postabankért.
A BorsodChem volt az egyetlen olyan részvény, amely homlokegyenest ellentétesen viselkedett mint a piac egésze, közel 11 százalékot emelkedett az esetleges ajánlattételről szóló hírek hatására. A vegyipari papír jegyzése 5600 forinton állt a nap végén, de a kereskedés közben ennél többet is megadtak érte. A TVK viszont nem folytatta szerdai jó szereplését, tegnap közel 3 százalékkal, az előző napi emelkedést meghaladó mértékben esett vissza. A Mol részben még mindig a gyorsjelentés, illetve a továbbra is dráguló kőolajárak miatt közel 2 százalékkal esve, 4500 forinton zárta a kereskedést.
A gyógyszerfronton a két vezető cég részvényeinek árfolyama ellentétesen mozdult el. A Richter 1,82 százalékkal, 15 900-ra esett, míg az Egis 0,97 százalékkal, 9400-ig drágult. Ez egyben a papír napi maximumát is jelentette.
A. A. G.
