Február 15-én tartotta közgyűlését a Westel Mobil Távközlési Rt. A tulajdonosok új igazgatóságot választottak, valamint döntöttek 17 milliárd 166 millió forint osztalék fizetéséről. Az új igazgatóság elnöke Straub Elek, a Matáv jelenlegi elnök-vezérigazgatója lett. A Westel jelenlegi tulajdoni struktúrája alapján a Matáv 51, a Deutsche Telekom pedig 49 százalékban részesedik az osztalékból.
A Westel a meglehetősen nagy összegű osztalékot könnyen kifizetheti, hiszen tavalyi eredménye 35,5 milliárd forint lett 59 milliárd forint EBITDA mellett. Nemzetközi számviteli szabályok szerinti bevétele 153,4 milliárd forintra rúgott. A mostani osztalékfizetéssel a Westel tehát éves eredményének közel felét fizeti ki osztalékként. Ez jóval magasabb hányad, mint a tavaly kifizetett 4,5 milliárdos osztalék a 29 milliárdos eredmény után, korábban azonban akadt már példa ennél jóval magasabb arányú osztalékfizetésre is (1998-ban 19,5 milliárdos eredmény után 17 milliárdot fizettek osztalékként).
(NAPI)
