BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Német finomítót vásárolna a PKN

2001. február 16. péntek, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Nagy vitát váltott ki tegnap a lengyel parlamentben az a hír, mely szerint a PKN Orlen SA, Lengyelország legnagyobb olajvállalata mintegy egymilliárd dollárért 50 százalékos részesedést készül vásárolni a Total- Fina Elf tulajdonában levő Mitteldeutsche Erdöl (Mider) finomítóban - jelentette a Dow Jones. A németországi Leuna mellett található finomítóval 230 német és 30 cseh benzinkúthoz is jutna a PKN, amely egy németországi befektetőcégén keresztül vásárolná meg a részvénycsomagot. A szejm ellenzéki pártjainak értesüléseire alapozott hírt sem a lengyel, sem a francia-belga olajcég nem volt hajlandó kommentálni. A PKN Orlen elnöke, Andrzej Modrzejewski egy csütörtöki sajtótájékoztatón csupán annyit mondott, hogy a PKN, ahogy minden más térségbeli olajcég is, folyamatosan tárgyal minden szóba jöhető partnerrel, aki közreműködhet a PKN várhatóan még az idén lezajló konszolidációjában. A PKN szóvivője a német finomító ügyével kapcsolatban pedig csak a német befektetőcég létét volt hajlandó cáfolni. A német olajfinomító arról is nevezetes, hogy az Elf Aquitaine-féle felvásárlás kapcsán állítólag több száz millió frank kenőpénz került a Helmuth Kohl vezette CDU kasszájába.
(NAPI)

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet