BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az OTP és a Richter húzta fel a BUX-ot

2001. február 13. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Valamelyest emelkedő, közel 7,5 milliárdos forgalom mellett félszázalékos emelkedéssel zárta a tegnapi kereskedést a Budapesti Értéktőzsde indexe. Az erősödés elsősorban az OTP-nek és a Richternek volt köszönhető, amelyek forgalmi szempontból is megelőzték a korábbi csillagokat, nevezetesen a Matávot és a már egy ideje lemaradó Molt. A piacra nem gyakorolt érdemleges hatást a vártnál magasabb inflációs adat.
A legnagyobb értékben a Richter részvénye forgott a parketten. A gyógyszergyári részvény árfolyama több mint két százalékkal emelkedett, annak ellenére, hogy a társaságról semmilyen új információ nem jelent meg. A másik nagy nyertes, az OTP iránt ennél már valamivel mérsékeltebb érdeklődés mutatkozott, forgalma mindazonáltal meghaladta a 2 milliárd forintot. Az OTP iránti megnövekedett kereslet vélhetően a Postabank-ügy újabb fejleményeinek köszönhető, a befektetők aggodalma múlni látszik az esetlegesen fizetendő túlzottan magas ár miatt.
A két korábbi nagy, a Matáv, illetve a Mol árfolyama nem változott érdemlegesen. A Matáv a továbbra is tartó nemzetközi távközlési bessz miatt gyengült: tegnap az Orange esést hozó első tőzsdenapja okozott kiábrándulást. A Mol napközben gyengült, az utolsó üzletek végül erősödést hoztak.
A. A. G.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet