BUX 139021.14 1,01 %
OTP 44650 1,52 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tovább folytatódott a hozamcsökkenés

2001. február 2. péntek, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Csendesen telt az állampapírpiacon a hét utolsó kereskedési napja. A referenciahozamok szinte minden futamidőre csökkentek, egyedül a kétéves papír hozama nem változott. A legnagyobb mértékben, mintegy 7 bázisponttal az egyéves lejáratú értékpapírok hozamszintje süllyedt. A jövő héten az MNB-kötvények és 3 hónapos diszkontkincstárjegyek szokásos értékesítése mellett a befektetők 3 és 10 éves kötvényeket is vásárolhatnak. A rövidebb futamidejű, 2004/I jelű kötvényből 26 milliárd, a 2011/A jelű kötvényből pedig 12 milliárd forint értékben tervez kibocsátást az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK).
Élénk forgalommal zárta a hetet a bankközi forintpiac. Az overnight kamatok a csütörtöki szinthez képest nem változtak lényegesen, az üzletek többségét viszont tegnap már a 11,50 százalékos kamatszinten kötötték. A megszokotthoz képest ezúttal érdeklődés mutatkozott a három és hat hónapos lejáratok iránt is. A kamatszint azonban mindkét terminnél igen tág határok között mozgott, a rövidebbik lejáratra 10,60-10,90 százalék, míg a hosszabbikra 10,50-10,80 százalék között hangzottak el ajánlatok. A devizapiacon csendes volt a kereskedés, a forint jegyzése továbbra is az intervenciós sáv erős szélén tartózkodik. Az euró délben 265,25/28 forinton, a dollár pedig 281,80/90 forinton zárt. Az árutőzsde pénzügyi szekciójának forgalma viszont megközelítette a 2 milliárd forintot. Ennek nagy részét az euró adta, amely a kötésekben 0,65-1,00 forinttal az előző napi elszámolóár felett forgott.
M. J.

Madarász János
Madarász János

Ez is érdekelhet