BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A GVH szerint nem jogsértő a Mol árképzése

2001. január 30. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Gazdasági Versenyhivatal megszüntette a Mol Rt. ellen indult eljárást, mivel a társaság üzemanyag-árképzését vizsgálva nem talált gazdasági erőfölénnyel való visszaélésre utaló jeleket. A Mol az üzemanyag-nagykereskedelmi piacon ugyan 84-85 százalékos részesedéssel rendelkezik és így gazdasági erőfölényt élvez, ezzel azonban a vizsgált 1997. január és 2000. július közötti időszakban nem élt vissza. A kiskereskedelmei piacon (mint benzinkút-üzemeltető) 37 százalékos piaci részesedésével a társaság - tekintettel nagyszámú és jelentős tőkeerejű versenytársára - nincs gazdasági erőfölényben. A Versenyhivatal megállapította azt is, hogy a Molnak a mediterrán térségbeli üzemanyag-jegyzési ár követésén alapuló rendszere nem vezet túlzottan magas árakhoz.
(NAPI)

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet