Mérséklődött a hozamszint a három hónapos diszkontkincstárjegy tegnapi aukcióján. Az értékesítésen ezúttal 11,35 százalékos átlaghozam alakult ki, ami 9 bázisponttal alacsonyabb a múlt heti aukció eredményénél. Az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK) 12 milliárd forint értékű ajánlatára közel 30 milliárd forint értékben érkezett jegyzés az elsődleges forgalmazóktól. Az elfogadott legmagasabb hozamajánlat 11,41 százalék, a legalacsonyabb 11,00 százalék volt.
A másodlagos piacon is megélénkült a vételi érdeklődés, aminek következtében a hozamok a legtöbb futamidőre csökkentek. A referenciahozamok, a tízéves kötvények árfolyamának stagnálását és a három hónapos értékpapírok hozamának 5 bázispontos emelkedését nem számítva, 1-8 bázisponttal estek.
A csütörtökön kibocsátandó két új sorozat, a fix kamatozású 2 és 5 éves futamidejű államkötvények aukciója előtt megfigyelők élénk kereskedésre számítanak. A piacon ráadásul tartja magát az a pletyka, miszerint az MNB-kötvény hétfői aukcióján tapasztalt alacsony elfogadási arány jegybanki kamatcsökkentést valószínűsít. A pénzügyminiszter tegnapi nyilatkozatában azt is kijelentette, hogy az infláció feltehetően a korábbi várakozásoknál nagyobb ütemben mérséklődhet, ez pedig egyes vélemények szerint akár néhány hónapos távlatban is jelentős kamatcsökkentésekre adhat okot.
A tegnapi kereskedés során nem mozdult el a forint jegyzése az intervenciós sáv erős széléről. A nap végén az eurót 264,94/96 forinton, a dollárt 282,10/20 forinton váltották. A bankközi forintpiacon a szűk likviditás miatt továbbra is magasan állnak a kamatok. Az overnight árak 1/4 százalékponttal, 12 százalék közelébe emelkedtek. A kereskedők szerint viszont ma már lefelé mozdulhatnak a kamatok, mivel a jegybanknál elhelyezett kéthetes betétek közül mintegy 210 milliárd forintnyi szerdán jár le, miközben a keddi tenderen az MNB 138,5 milliárd forintnyi betéti ajánlatot fogadott be.
M. J.
