A Fotex Rt. alaptőke-emelés révén szerzett többségi tulajdont az Alarmix Szolgáltató és Távközlési Kft.-ben jelentette be tegnap a társaság. A közlemény szerint a befektetés célja a kiemelkedően magas minőségű internet-hozzáférés biztosítása elsősorban intézmények, pénzintézetek és vállalatok számára. Ennek megfelelően az alaptőke-emelésből származó összeget a minőségi műszaki fejlesztésre szándékozik fordítani az Alarmix, amelynek keretében a mostani 100 megabit/másodperces sávszélességet 1000-re növelik.
A tervek szerint a társaság veszi át a Fotexnet internet-előfizetőit is.
Az Alarmix Kft. jegyzett tőkéjéből a tőkeemelését követően 51 százalékos tulajdoni részesedéssel rendelkezik majd a Fotex. Ezt a befektetést azonban az elképzelések szerint a jelenlegi arányok megtartása mellett két hónap múlva újabb 60-60 millió forint értékű tőkeemelés követheti - tudta meg a Portfolió című internetes lap.
Az Alarmix 1992 áprilisa óta van a piacon, az internettel kapcsolatos szolgáltatásokat azonban csak négy évvel később indították útjára. A kezdetben még csak Budapesten, majd két év múlva már az ország számos területén kínált szolgáltatás bevezetését követően egyre inkább a nagy ügyfelek felé nyitottak. Jelenleg mintegy 5000 előfizetővel rendelkeznek, de az év végére ennek megduplázását tűzték ki célul. Az előzetes számok alapján az Alarmix tavaly 100 millió forint körüli árbevétel mellett nullszaldós eredményt ért el. A társaság internetes honlapja szerint egyébként szoros kapcsolatban áll a webtervezés és az elektronikus kereskedelem területén tevékenykedő ERBA 96 Kft.-vel, amely a Fotexnet számára a Store-Wizard e-kereskedelmi szoftvert szállította.
M. J.
