A tavaly 4,7 milliárd forint forgalmat elért Hungexpo új vezetője a NAPI Gazdaságnak azt mondta, hogy a cég csak úgy tarthatja meg piacvezető pozícióját, ha változtat eddigi stratégiáján. A részletekről Petykó még nem tudott érdemben nyilatkozni, hiszen jelenleg zajlik a társaság helyzetének felmérése. Annyit azonban elárult: ahhoz, hogy a Budapesti Vásárközpont világszínvonalon működhessen az első becslések szerint körülbelül 10 milliárd forintot meghaladó beruházásra lesz szükség. A legsürgősebb feladatok között szerepel a teljes infrastruktúra felújítása, az épületek külső és belső átalakítása, légkondicionálása, az informatikai hálózat fejlesztése, kibővítése, ez utóbbi a virtuális kiállítások szempontjából is elengedhetetlen. Az új vezetés keresi a Budapesti Vásárközponthoz vezető úthálózat kibővítésének lehetőségeit.
A társaság idén 5,5 milliárd forintos forgalom mellett több száz millió forint nyereséggel számol. Az utóbbi időben a cég eladósodásáról felröppent hírekre reagálva Petykó elmondta, hogy a középlejáratú hitelek néhány 10 millió forintot tesznek ki, a hannoveri világkiállítás kapcsán pedig megfelelő garanciával rendelkezik a Hungexpo. Az Expo 2000 Kft. 100 millió forinttal tartozik a társaságnak. A világkiállításon való magyar megjelenés koordinálására alakult kft.-nek a Hungexpo 66 százalékban tulajdonosa.
A célok eléréséhez s a beruházások megvalósításához szükséges fedezet előteremtésére több lehetőség merült fel, ezek között szerepel a jelenleg állami tulajdonú Hungexpo Rt. a Gazdasági Minisztériumé 86 százalék, a X. kerületi önkormányzaté 14 százalék, a vagyonkezelő pedig az ÁPV Rt. privatizációja, tulajdonosi tőkeinjekció, illetve a cégvagyon egy részének értékesítése, például az Expo Hotel eladása.
B. H. P.
