A Mercedes járművek magyarországi márkaimportőre, az MB-Auto Magyarország Kft. (MB-AM) és a pécsi Autócenter C Kereskedelmi és Szolgáltató Rt. (AC Rt.) vezetői aláírták azt a szerződést, amelynek alapján megkezdheti tevékenységét az MB-Auto Pécs Kft. (MB-AP) - értesült lapunk. A megállapodás nyomán az AC Rt. ingatlana az MB-AP tulajdonába kerül, utóbbi társaság 79 százaléka az MB-AM kezében van, 21 százalékát a Pécsi Tömegközlekedési Rt. (PT) birtokolja. Az új cég egyik fő feladata a helyi tömegközlekedésben használt Mercedes autóbuszok szervizelése, újabbak beszerzése.
A hat éve Mercedeseket értékesítő AC Rt. autószalont, szervizt, valamint az ezekhez tartozó mintegy 3,5 hektáros ingatlant adta el. Ezen a bázison 1,5-2 milliárd forint értékű fejlesztést terveznek, amelynek eredményeként az egész térséget kiszolgáló értékesítő- és szervizkomplexum jön létre - mondta a NAPI Gazdaságnak Erdész Ferenc, az MB-AP egyik ügyvezető igazgatója. A tízéves fejlesztés első ütemében az autóbusz-parkolót és -mosót alakítják ki, ezt követi a karbantartó-javító műhely, végül alkatrész-raktárbázis és logisztikai központ épül a területen.
Pécs mellett azért döntöttek, mert az AC Rt. évről évre több Mercedes személyautót és haszonjárművet adott el, továbbá birtokában volt az MB-AM terveinek megvalósításához szükséges terület is. Fontos szempont, hogy a régió jelentős fejlődés előtt áll.
Az MB-AP átveszi az AC Rt. minden dolgozóját (ötven embert) - ezt az adásvételi szerződés is rögzíti - mondta lapunknak Gergely István, az AC Rt. igazgatóságának elnöke. Tájékoztatása szerint a múlt évben 2,2 milliárd forint forgalmat bonyolítottak le, a bevétel az utóbbi években 35 százalékkal nőtt - tavaly például 222 új autót vásároltak a társaságtól.
(Az AC Rt. pécsi telephe-lyének eladásával nem szűnik meg Gergely Mercedes-érdekeltsége: a Kaposváron tavaly átadott új autókereskedésében kamatoztatja a német autómárka eladásában szerzett tapasztalatait.)
Hans Georg Pechaker, az MB-AM vezérigazgatója a megállapodás kapcsán kifejtette: ha az EU-s normáknak is megfelelő járműcentrum sikeresen működik, akkor a Mercedes nem zárkózik el további beruházások elől. Ebből adódóan az új cégnek tíz év múlva hat-hét milliárd forint saját tőkéje is lehet s száz alkalmazottat is foglalkoztathat majd.
Az MB-AP kisebbségi tulajdonosa a közelmúltban növelte meg alaptőkéjét 168 millió forinttal - tájékoztatta lapunkat Szirmai Csaba, a pécsi önkormányzat 100 százalékos tulajdonában lévő PT vezérigazgatója. Az MB-PA alapításával párhuzamosan megállapodás született arról is, hogy a jelenleg összesen 160, meglehetősen koros autóbuszt üzemeltető PT tíz év alatt 130 új járművet vásárol a társaságtól kedvező fizetési feltételekkel. Így az évtized végén valószínűleg csak Mercedes buszok közlekednek majd Pécs utcáin.
