BUX 138985.79 0,99 %
OTP 44660 1,55 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Milliárdos informatikai beruházás a bíróságokon

2002. október 2. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Mintegy 900 millió forintos, részben PHARE-támogatással megvalósuló bírósági informatikai fejlesztésről szóló szerződést írt alá az Országos Igazságszolgáltatási Tanács (OIT) a számítástechnikai alkalmazásfejlesztés tárgyában kiírt pályázat nyertes cégével a héten. Lomnici Zoltán, a Legfelsőbb Bíróság (LB) és az OIT elnöke arra mutatott rá a magyar bíróságok történetének legnagyobb informatikai beruházása alkalmából tartott sajtótájékoztatón, hogy a bíróságok informatikai eszközzel történő ellátása a magyar közigazgatás átlagos szintje alatt van. Jelenleg csak az LB és a megyei bíróságok ellátottsága mondható megfelelőnek, számos elsőfokú bíróságon még az internet sem áll az igazságszolgáltatás munkatársainak rendelkezésére. Mindeközben a magyar bíróságok nemzetközi összehasonlításban a legleterheltebbek közé tartoznak. A korszerű számítógépes rendszer segítségével azonban a bírák az eddiginél jóval könnyebben férhetnek hozzá az uniós és hazai joganyagokhoz, a cégbíróságok és földhivatalok adatbázisához, a hazai bíróságok elvi irányítását ellátó LB határozataihoz. Mivel a magyar bíráknak a jelenlegi közel 10 ezer magyar jogszabály mellett mintegy százezer oldalnyi EU-joganyagra is tekintettel kell lenniük, az informatikai fejlesztés az ország érdeke - fogalmazott a LB elnöke.
D. P.

Drávucz Péter
Drávucz Péter

Ez is érdekelhet